به پایگاه اطلاع رسانی کمال هنر (انجمن دوستاران میراث فرهنگی روستای کمال الملک کله) خوش آمدید

اخبار انجمن میراث فرهنگی

1.انجمن میراث فرهنگی با حمایت میراث فرهنگی کاشان اقدام به برگزاری کلاس های آموزش هنرسفالگری نمود.این کلاسها در آبان 1390 شروع و در 24 بهمن به پایان رسید.10 نفر در این کلاسها شرکت کرده و موفق به پایان رساندن آنها شدند. بیش از 100اثر سفال این هنرمندان در محل زادگاه کمال الملک به نمایش گذاشته شده.
2.انجمن میراث فرهنگی با حمایت مرکز گردشگری کویران کاشان اقدام به برگزاری مسابقه نقاشی در موضوع گردشگری نمود که 120اثر در این زمینه به دفتر گردشگری کویران ارسال شد که از میان آنها 3اثر برگزیده شد.
3.نمایشگاه بزرگ تاریخ و فرهنگ روستای کمال الملک در 13 روز تعطیلات نوروز 1391 در حسینیه بزرگ روستای کمال الملک کله برگزار خواهد شد.
این نمایشگاه در 10 موضوع هنری،اجتماعی و تاریخی پرداخته که شامل عکس های قدیمی،آثار نقاشان روستا، مدارک قدیمی مدرسه تاریخی صالح کله،اسناد و وقف نامه های قدیمی، آثار هنرمندان سفالگر روستا، یادمان شهدا در آینه عکاسی، معرفی شخصیت های روستا، معرفی و نمایش آثار استاد کمال الملک و استاد سهراب سپهری، سپهری در روستای کله و کتاب و مجلات ویژه روستا.
همچنین در سیزده روز نمایشگاه 13 برنامه و مسابقه طراحی شده که در هر روز نوروز برگزار خواهد شد.
4.پاکسازی طبیعت روستای کمال الملک با همت و پیشنهاد انجمن و همکاری شورای اسلامی و پایگاه امام محمد باقر(ع)روستا در روز جمعه آخر سال برگزار شد.در این برنامه ی کم نظیر و زیبا ده ها دانش آموز و جوانان و بزرگان روستا با همت خود به پاکسازی محوطه زادگاه ، مسجد جامع و رودخانه پرداختند.

Copyright © 2014 - All rights reserved
Designd by : Alphagroup