به پایگاه اطلاع رسانی کمال هنر (انجمن دوستاران میراث فرهنگی روستای کمال الملک کله) خوش آمدید

اماکن گردشگری طبیعی و اکوتوریستی

رشته کوه زیبا و2000 متری تجرکوه کله درست چسبیده به روستا که انگار سینه خود را سپر بلای این روستا کرده بیش از 10چشمه روزمینی و زیرزمینی در خود نهفته دارد که از میان آنها 4 مکان به برکت چشمه های سالها جوشان آن در تاریخ کاشان وافهام مردم معروف شده. مهمترین آنها قدمگاه است که در 2000 متری کوه تجرکوه چشمه ای سقفی است که طول این سقف و شکاف بزرگ 100 متردرعرض 5 تا7 متر می باشد و در تاریخ کاشان ازآن روایت ها نقل شده. در جنب قدمگاه نیز چشمه تاریخی آبجه کهره قرار دارد که چشمه زمینی است که از دل سنگ های کوه در ارتفاع 2000 متری آب به شیب کوه می ریزد. به تازگی اطلاعاتی درمورد آتشکده بوده این مکان نیز بدست آمده که در حال بررسی است.
در 500 متر پایین تر در ارتفاع1500 متری چشمه ی موسمی است که معروف به سوراخ سه میله است که در تاریخ کاشان بسیار درباره ی آن مطلب آمده و به نظر حقیر از کم نظیرترین چشمه های جهان می باشد که هر گاه باران چند روز پیاپی ریزش کند آب یکدفعه ازارتفاع 1500 متری به بیرون می جهد و در مسیرکوه آبشارهای فراوان پدید می آورد مزرعه حیدر ، درخت سنجد ، چشمه ی زیرزمینی 24 درخت ، چشمه موسمی شاه بلبلی و...در مرکز روستا نیز 2 چشمه و چند قنات تاریخی وجود دارد. چشمه همیشه جوشان روداب (قنات روداب) و چشمه موسمی قنبرآباد، همچنین منطقه اکوتوریستی باغ بالا با مناظر زیبا و تپه های زیبای شغالها در شمال روستا که دارای حیواناتی چون روباه ، گراز ، خرگوش ، شغال ، جوجه تیغی و غیره و ده ها پرنده زیبا چون سهره ، کبک ، قوقو ، کبوتر چاهی ، عقاب ، شاهین ، باز ، زاغ ، سبزقبا ، چلچله ، سار ، گنجشک و کلاغ و... می باشد.
ازمهمترین برنامه های گردشگری این روستا می توان به کوهنوردی و صخره نوردی اشاره کرد که می تواند در آینده گردشگران زیادی را به روستا جذب کند.

Copyright © 2014 - All rights reserved
Designd by : Alphagroup